وکیل دعاوی ملکی در قم

حقوق علم گسترده ای است که دارای شاخه های متنوعی مانند دعاوی خانوادگی، دعاوی ملکی، دعاوی کیفری و … می باشد که تسلط بر هر کدام از این شاخه ها نیازمند کسب دانش و تجربه در مدت زمانی طولانی است. به همین دلیل وکلا سعی می کنند تا با تمرکز فعالیت خود بر یکی از این حوزه ها به صورت تخصصی تر عمل کنند. از حوزه های حقوقی مهم میتوان به دعاوی مربوط به املاک اشاره کرد. با ما همراه باشید تا وکیل ملکی در قم را به شما معرفی کنیم.

 

بهترین وکیل ملکی قم

ملک به اموال غیر منقولی مانند مغازه، زمین، زمین کشاورزی و… گفته می شود. از جمله دعاوی ملکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دعوای خلع ید
  • تصرف عدوانی
  • کلاهبرداری در املاک
  • تنظیم اسناد ملکی

و…

دعاوی املاک علی الاصول در محلی که ملک وجود دارند اقامه می شوند. به همین دلیل اگر ملکی در شهر قم باشد به یک وکیل ملکی در قم نیاز است. اما یک وکیل ملکی خوب چه ویژگی هایی دارد و چگونه می شود بهترین وکیل ملکی قم را پیدا کرد؟

ویژگی های وکیل خوب چیست؟

نکات مهم در انتخاب وکیل ملکی

مهمترین نکته در انتخاب وکیل ملکی سابقه و تخصص وی است. زیرا قانون حاکم بر این دعاوی از جمله قوانین ثبتی بسیار دشوار هستند و مسلط شدن بر آنها نیازمند صرف زمان زیادی خواهد بود. بهترین وکیل ملکی قم کسی است که به این قوانین آشنایی کامل داشته باشد و از آراء وحدت رویه و نظریات مشورتی که در زمینه املاک صادر می شود، آگاه باشد.

هر کدام از این آراء و نظرات می توانند به راحتی سرنوشت یک دعوا را تغییر دهند؛ بنابراین داشتن اطلاعات به روز در انتخاب وکیل ملکی بسیار مهم و اساسی است. اگر شما هم درگیر پرونده ملکی هستید و نیاز به مشاوره حقوقی دارید، وکیل مهدی پیشوایی با بیش از 12 سال سابقه وکالت، آماده بررسی پرونده شما میباشد.

مهدی پیشوایی وکیل ملکی در قم

وکیل ملکی در قم وظیفه دارد، با مطالعه پرونده اطلاعاتی که راجع به دعوا باید بدانید مانند اینکه عنوان دعوای شما چیست و چه مدارکی برای طرح آن نیاز دارید را به شما اطلاع دهد. همانطور که گفته شد قوانین ملکی در دسته سخت‌ترین قوانینی هستند که در کشور ما وجود دارد که وکیل بعد از سالها کسب تجربه و علم در حوزه دعاوی املاک بر آن مسلط شده است.

به همین دلیل برخلاف گمان برخی از افراد که مراجعه به وکلا را صرف هزینه اضافه می دانند، مراجعه به وکیل قم می تواند در وقت و هزینه های موکل به طور چشم گیری صرفه جویی کند. از این رو توصیه می شود اگر ملکی در این شهر دارید که به مشکل حقوقی برخورده است و نیاز به طرح دعوا در دادگاه دارد، بدون داشتن تردید به یک وکیل خوب مراجعه کنید.

مشکلات ناشی از دعاوی ملکی می توانند دردسرهای زیادی در مراحل رسیدگی به این اختلافات ایجاد کند. به همین دلیل داشتن یک وکیل ملکی خوب به شما کمک می کند تا حد زیادی از این مشکلات در امان بمانید.

چگونه یک وکیل ملکی خوب در قم پیدا کنیم؟

بهترین وکیل ملکی در قم

موکل برای پیدا کردن یک وکیل ملکی در قم باید به ویژگی های صداقت، درستکاری و امانتداری توجه داشته باشد. زیرا وکیل خوب باید بتواند اسرار شما را حفظ کند و با تبانی با طرف دعوا حق شما را از بین نبرد.

اگرچه اکثر وکلا بابت سوگند وکالتی که یاد کرده اند، تلاش می کنند این ویژگی ها را در خود حفظ کنند اما وکلا نیز ممکن است درگیر خطا شوند. بنابراین این وظیفه موکل نیز هست که به وکیلی که سابقه خوبی ندارد و خوشنام نیست مراجعه نکند.

علاوه بر این با توجه به اینکه در کشور ما پروانه وکالت به طور عام صادر می شود و وکیل می تواند در تمام اختلافات قبول دعوا کند، تشخیص تخصص داشتن وکیل در حوزه های متفاوت از جمله حوزه دعاوی ملکی دشوار است و برای پیدا کردن سابقه تخصصی وکیل مورد نظرتان می توانید با اندکی جستجو از میزان تجربه او تا حدی اطمینان حاصل کنید.

شماره تماس

02537401033

09101523019

آدرس دفتر

قم، انتهای دورشهر، میدان رسالت، حاشیه زیرگذر عطاران، برج سفید، طبقه 4، واحد 413

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *