وکیل پایه یک دادگستری در قم

وکیل فردی است که از طرف یک شخص حقیقی یا حقوقی برای انجام کاری مامور می شود. وکلا در بعضی از موارد به مراجعان مشاوره حقوقی می دهند و در سایر موارد به عنوان نماینده قانونی آنها، مسئولیت انجام کارهای مهم را برعهده می گیرند. با توجه به پر اهمیت بودن و همچنین پر چالش بودن انتخاب یک وکیل خوب و مجرب، با ما همراه باشید تا یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری در قم را به شما معرفی کنیم.

 

 

 


وکیل مهدی پیشوایی

مهدی پیشوایی

وکیل پایه یک دادگستری

مهدی پیشوایی یکی از وکلای قم با 12 سال سابقه می‌باشد. وکالت در بیش از 800 پرونده حقوقی و کیفری ضامن آن است بعد از بررسی پرونده شما، بهترین و سریعترین راه حل به شما پیشنهاد می‌شود. از سوابق وکیل آقا در قم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وکیل و مشاور حقوقی تعاونی ناشران (مقطعی)
 • مسئول کانون حقوقی آستان قدس رضوی در قم
 • وکیل و مشاور حقوقی منتخبین کسبه پاساژ الزهرا(س)
 • عضو انجمن آیین دادرسی ایران
 • دارای دو گواهینامه از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در زمینه داوری
 • همکاری با شرکت های تجاری به عنوان مشاور حقوقی
 • عضویت در شورای حل اختلاف

و…

مهدی پیشوایی

وکیل پایه یک دادگستری

آشنایی با تیم ما

مشکلات شما را با تیمی مجرب حل می‌کنیم.

مهدیار رحماندوست، وکیل پایه یک دادگستری، دکتری جزا و جرم شناسی

مهدیار رحماندوست

وکیل پایه یک دادگستری

دکتری جزا و جرم شناسی

جواد عمویی، وکیل دادگستری، کارشناس ارشد حقوق

جواد عمویی

وکیل دادگستری

کارشناس ارشد حقوق

مهدی بهشتی نسب، وکیل دادگستری

مهدی بهشتی نسب

وکیل دادگستری

محمد شیرازی، کارشناس حقوق

محمد شیرازی

کارشناس حقوق

میلاد نامدار، کارشناس حقوق

میلاد نامدار

کارشناس حقوق

خانم برزگر، منشی، کارشناس حقوق

خانم برزگر

منشی

کارشناس حقوق

نیاز به وکیل در کدام دعوی دارید؟

دعاوی خانواده

از شایع‌ترین دعاوی حقوقی میتوان به دعاوی خانواده اشاره کرد. خانواده از مهمترین پایگاه های بشری است. ازدواج 2 فرد با یکدیگر موجب ایجاد حق و حقوقی میشود. زیر پا قرار دادن این حق و حقوق مشکلاتی را ایجاد می کند. در زمان وقوع مشکل، مراجعه به وکیل خانواده در قم میتواند بهترین راهکار باشد. متاسفانه یکی از متداول‌ترین دعاوی، طلاق است که در ادامه بررسی می‌کنیم.

وکیل طلاق در قم

برخی زوجین به دلیل اختلافات شدید طلاق را به زندگی مشترک ترجیح می‌دهند. نکته مهمی که وجود دارد این است که طلاق بر روی موضوعاتی مانند مهریه، حضانت فرزندان و استرداد جهیزیه نیز تاثیرگذار است. اینجاست که نقش وکیل طلاق در قم اهمیت پیدا می‌کند.

حضور یک وکیل خبره و خوب میتواند از رفتن شما به بیراهه جلوگیری کند و بهترین و سریعترین راه را به شما نشان دهد. طلاق توافقی، طلاق از طرف مرد و طلاق از طرف زن هرکدام مراحل و پیچیدگی های خاص خود را دارد که حضور وکیل طلاق در قم تاثیر مهمی در فرایند پرونده دارد.

وکیل طلاق قم

طلاق توافقی

طلاق توافقی به طلاقی گفته می شود که در آن زوجین در همه مسائل و یا در اکثر مسائل به تفاهم رسیده باشند. با این حساب گفته می شود که پیش از طلاق توافقی زوجین بایستی از وکیل خانواده مشورت بگیرند چراکه توافقات آنها در پروسه طلاق تاثیرگذار خواهد بود.

طلاق از طرف زن

بر اساس قوانین اسلامی حق طلاق با مرد است. با این حساب اگر زنی طلاق بخواهد چه می شود؟ مطمئنا در این پروسه زوجه یا زن، مسیر پر پیچ و خم و دشواری را پیش رو خواهد داشت. قطعا برای طی کردن این مسیر به وجود وکیل طلاق در قم، نیاز مبرمی احساس می شود.

سایر مواردی که وکیل خانواده در قم میتواند به شما کمک کند:

مهریه

مهریه نیز یکی از مسائل و چالش های پرتکرار در زمینه طلاق است. افراد بسیاری به دلایل مختلف ترجیح میدهند تا خودشان پرونده مهریه را پیگیری کنند ولی به دلیل عدم دانش و آگاهی کافی نسبت به این موضوع حقوقی وقت و هزینه خود را تلف کرده‌اند. وکیل مهریه در قم در چنین شرایطی به کمک شما میایید. پیگیری صفر تا صد پرونده خود را به وکیلی مجرب بسپارید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

جهیزیه

شاید به نظر استرداد جهیزیه ساده باشد ولی در برخی از پرونده ها اختلاف در اقلام آن بین زوجین ایجاد می‌شود. ممکن است مرد مدعی شود برخی اموال را وی تهیه کرده است و جزء جهیزیه زن نبوده است. همچنین ممکن است زوجه چنین ادعایی را مطرح کند.  وکلا در این شرایط با استناد به مواد قانونی و تکیه بر تجربه خویش برای حل اختلاف به کمک شما می‌آیند.

حضانت فرزندان

پس از جدایی زوجین یا فوت یکی از آنان، اگر زوجین دارای فرزند باشند موضوع حضانت مطرح می‌شود. این موضوع نیز یکی از مهمترین و البته پر چالش ترین و پرتکرار ترین مسائل در زمینه طلاق است. حق و تکلیف ایجاب می کنند که وظیفه رشد و پرورش فرزند با والدین باشد. با این حال ممکن است بعد از طلاق در رابطه با این مسئله اختلافاتی پیش بیاید. وکیل مجرب می تواند در زمینه حل و فصل این اختلافات یاری رسان باشد. حضانت شامل موارد زیر است:

 • سلب حضانت
 • جلوگیری از ملاقات فرزند
 • ملاقات فرزند
 • بخشیدن مهریه در قبال حضانت فرزند

و…

اگر در این زمینه دارای پرونده هستید، میتوانید با وکیل مهدی پیشوایی وقت مشاوره رزرو کنید تا با بررسی دقیق پرونده شما بهترین راهکار را پیشنهاد دهد.

خدمات مشاوره حقوقی در زمینه املاک در شهر قم

دعاوی ملکی

دعاوی ملکی انواع مختلفی دارند. به طور کلی میتوان دعاوی ملکی را به 3 دسته تقسیم کرد:

 1. حقوقی
 2. کیفری
 3. ثبتی

برای حل هر کدام از مشکلات ملکی به وکیل نیاز است تا حقی از شما ضایع نشود. با توجه به حساسیت بالای این دعوی، انتخاب وکیلی مجرب نقش مهمی در سرنوشت پرونده‌ی شما دارد. اگر در شهر قم ساکن هستید می توانید از وکیل ملکی قم برای حل و فصل دعاوی ملکی بهره ببرید. در ادامه بعضی از انواع دعاوی ملکی را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

دعوای خلع ید

اگر فردی به جز مالک ملک، ملکی را به تصرف خودش درآورد مالک اصلی می تواند برای تخلیه ملک دعوای خلع ید را در دادگاه مطرح نماید. این درصورتی است که خواهان دعوا سند تک برگ رسمی داشته باشد.

در صورتی که مالک یا فردی که ادعای مالکیت دارد سند رسمی نداشته باشد، دادگاه از وی می خواهد که پیش از هر چیز، مالکیت خودش را اثبات نماید. به منظور حل و فصل دعوای خلع ید می توانید از خدمات وکیل قم بهره ببرید.

فک رهن

این دعوا از مهمترین دعاوی حقوقی می باشد. در توضیح دعوای فک رهن لازم به ذکر است که در برخی موارد ( قرض گرفتن مال، دریافت وام و… )، افراد یک ملک مشخص را در نزد بانک و یا یک شخص خاص به عنوان وثیقه به رهن می گذارند. فردی که ملک در رهن او است وظیفه دارد تا پس از پرداخت دیون اقدام به فک رهن کند. با این تفاسیر اگر وی چنین کاری نکند، مدیون یا راهن می تواند از داین یا مرتهن شکایت کند.

الزام به تنظیم سند رسمی

سند رسمی حق مالکیت را تعیین می دارد. به زبان ساده مالک کسی است که سند رسمی داشته باشد. با این حال زمانی که ملکی به فروش می رسد به طبع آن سند رسمی جدید باید تنظیم شود و بدین واسطه حق مالکیت بایستی منتقل گردد. با این تفاسیر چنانچه این اتفاق نیفتد خواهان می تواند دعوای الزام به تنظیم سند رسمی را در دادگاه مطرح کند.

الزام به تحویل ملک

همانگونه که از نامش پیداست این دعوا زمانی مطرح می شود که در مبایعه نامه زمانی برای تخلیه و تحویل ملک مقرر شده باشد اما در موعد مقرر بنا بر هر دلیلی این اتفاق رخ ندهد. از این رو خریدار می تواند از مالک سابق ملک شکایت کند. گفتنی است که دعوای الزام به تحویل ملک در دسته ی دعاوی حقوقی قرار می گیرد.

وکیل ثبتی

مشکلات امور ثبتی از جمله پیچیده ترین و پر دامنه ترین مشکلات حقوقی هستند. در همین زمینه لازم به ذکر است که سازمان ثبت اسناد اصلی ترین متولی امور ثبتی در ایران است و دفاتر اسناد رسمی، دفاتر ازدواج و طلاق و… همگی زیر مجموعه این سازمان هستند.

قانون ثبت از جمله قوانین پیچیده و پر چالش محسوب میشود، اما صرفا آشنایی با این قوانین نمیتواند مشکلات ثبتی را حل و فصل کند و برای رفع و رجوع هر گونه مشکل درباره مسائل ثبتی باید از وکیل ثبتی در قم کمک گرفت. گفتنی است که وکیل پرونده‌های ثبتی بر قوانین ثبت واقف است و میتواند از این بابت مشکلات زیادی را حل و فصل نماید.

ارائه خدمات وکالت در زمینه ثبتی

در ادامه2 مورد از دعاوی ثبتی را به اختصار توضیح خواهیم داد:

دعاوی ثبت املاک

مجهول بودن سند، ثبت نشدن ملک، اعتراض به حقوق ملک و… از جمله موضوعات دعاوی ثبت املاک هستند.

دعاوی ثبت اسناد

لزوم به ثبت ولادت، لزوم صدور شناسنامه، درخواست صدور سند مالکیت، اعتراض به واحد ثبتی و… از جمله موضوعات دعاوی ثبت اسناد هستند که لازم است توسط وکیل پایه یک دادگستری در قم حل و فصل شوند.

وکیل کیفری در قم

در توضیح این مورد باید گفت که بطور کلی دعاوی در دو گروه می گنجند: دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری.
دعوای حقوقی معمولا به حق انسانی افراد و زیر پا گذاشتن این حق مربوط می شود. در قانون مدنی اموال و اشخاص دو موضوع مهم دعاوی حقوقی هستند. به منظور حل مشکلاتی از این دست میتوان از خدمات مشاوره حقوقی در قم استفاده نمود.
اما دعوای کیفری منوط به وقوع جرم است. قتل، خیانت در امانت، توهین، جعل، و کلاهبرداری از جمله موضوعات دعوای کیفری هستند. به طور کلی زمانی که اقدام فردی مال، جان، و آبرو شخص دیگری را نشانه برود و آن را ضایع نماید، در خوشبینانه ترین حالت یک دعوای کیفری رخ خواهد داد.

دعوای کیفری دو سر دارد. کسی که شکایت می کند را شاکی و کسی که بر علیه او شکایت مطرح می شود را متشاکی یا مظنون میخوانند. در یک دعوای کیفری، شاکی میتواند از به منظور احقاق حق و جلوگیری از اقدامات متشاکی تشکیل پرونده بدهد. لازم به ذکر است که دعاوی کیفری معمولا در دادسراها مورد بررسی قرار می گیرند. شما برای حل و فصل این دعاوی میتوانید از خدمات وکیل کیفری قم بهره ببرید.

وکیل دیه و تصادفات در قم

نه تنها در کشور ما بلکه در بسیاری از مناطق جهان آمار تصادف بالا است. وقوع تصادف باعث ایجاد خسارت می شود. اما مسئول پرداخت این خسارت ها کیست؟ لازم به ذکر است خسارتی که در زمان تصادف رخ می دهد دو زیر مجموعه دارد:

خسارت مالی

این نوع خسارت زمانی رخ می دهد که تنها دو الی چند ماشین به هم برخورد کرده باشند. در چنین تصادفی معمولا 2 شخص دخیل هستند:

 1. راننده ای که در اثر خواب آلودگی، بی مبالاتی، عدم آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی و… تصادف را ایجاد نموده است.
 2. شخص زیان دیده که به دلیل بی احتیاطی راننده، خسارت دیده است.

همچنین در صورت وقوع چنین تصادفی 2 نوع خسارت ایجاد خواهد شد:

خسارت مربوط به قطعات ماشین: در صورت بیمه بودن راننده، بیمه هزینه های احتمالی را پرداخت خواهد کرد. و در غیر اینصورت خود فرد مسئول پرداخت هزینه و خسارت خواهد بود.

خسارت مربوط به افت قیمت اتومبیل: این مورد مشروط به شرایطی است. اگر عمر خودروی ایرانی زیر 5 سال و عمر خودروی خارجی زیر 10 سال باشد، خسارت مربوط به افت قیمت وارد خواهد بود و بیمه آن را پرداخت خواهد کرد و در غیر این صورت فرد مقصر مسئول پرداخت خسارت مربوط به افت قیمت اتومبیل خواهد بود.

خسارت جانی

بر اساس ماده 714 قانون مجازات اسلامی:

هر گاه بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی یا عدم رعایت نظامات دولتی یا عدم مهارت راننده (‌اعم از وسائط نقلیه زمینی یا آبی یا هوایی) یا‌ متصدی وسیله موتوری منتهی به قتل غیر عمدی شود مرتکب به شش ماه تا سه سال حبس و نیز به پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه اولیای دم‌ محکوم می‌شود.

بر اساس ماده 717 قانون مجازات اسلامی:

هر گاه یکی از جهات مذکور در ماده (۷۱۴) موجب صدمه بدنی شود مرتکب به حبس از یک تا پنج ماه و پرداخت دیه در صورت‌مطالبه از ناحیه مصدوم محکوم می‌شود.

گفتنی است که مشورت با یک وکیل دیه و تصادف، برای رفع و رجوع هر کدام از این مشکلات بهترین گزینه است. شما برای حل و فصل دعاوی مربوط به تصادف می توانید از خدمات وکیل قم بهره ببرید.

مراحل انجام پرونده

حل مشکلات حقوقی شما تنها در 4 مرحله

بررسی پرونده

پرونده شما را با توجه به مدارک و اظهارات شما بررسی می‌کنیم.

تنظیم قرارداد

قرارداد میان شما و وکیل قم منعقد میگردد.

پیگیری پرونده

0 تا 100 پرونده شما را پیگیری می‌کنیم.

کسب بهترین نتیجه

اعتماد شما را با بهترین نتیجه پاسخ می‌دهیم.

آدرس و شماره تماس وکیل قم

 • آدرس:

قم، انتهای دورشهر، میدان رسالت، حاشیه زیرگذر عطاران، برج سفید، طبقه 4، واحد 413

 • تلفن دفتر:
 • تلفن همراه:
 • شبکه های اجتماعی:

اگر نیاز به وکیل آنلاین در قم دارید، از طریق واتس اپ یا اینستاگرام با ما در تماس باشید.

4 دیدگاه

 • سلام روتون بخیر آقای پیشوایی ، و مجموعه عالی شما
  کمال تشکر را داریم .

 • سلام با توجه به مشاوره در زمینه مورد نظر مشاوره ایشون کافی و لازم بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *